Euroscola 2020

           PROIECT „EUROSCOLA” – EDIŢIA A XII-A (2019 – 2020)

#EuroscolaRO2019

Numele liceului: COLEGIUL NAŢIONAL „SPIRU HARET”, sector 2, Bucureşti

Tema proiectului: „ROLUL EDUCAȚIEI/AL ÎNVĂȚĂRII UNEI MESERII ÎN FORMAREA UNUI

       PARCURS EXISTENȚIAL  DEMN ȘI FRUMOS”

 

OBIECTIVELE PROIECTULUI IMPLEMENTAT DE ECHIPA DE ELEVI A ȘCOLII:

 

  1. informarea publicului larg cu privire la „cadrul strategic „Educaţie şi formare 2020” (ET 2020)” și la obiectivele acestui demers al Uniunii Europene;
  2. conștientizarea legăturilor puternice dintre educație/practicarea unei meserii și reușita în viață;
  3. evidențierea rolului unor personalități românești în promovarea importanței demersului educativ.

 

STADIILE PROIECTULUI:

  1. identificarea unor personalități care au avut un parcurs demn și frumos în viață graie educației/meseriei alese;
  2. conceperea unei campanii de promovare a unei personalități identificate în cadrul proiectului;
  3. realizarea de parteneriate la nivel local;
  4. implementarea proiectului.
  5. măsurarea impactului pe care campania de informare și de conștientizare l-a avut asupra grupurilor țintă

 

 

COMPONENŢA ECHIPEI „EUROSCOLA” A COLEGIULUI NAŢIONAL

„SPIRU HARET” DIN BUCUREŞTI:

 

Elevi:

 

1.      AMARANDEI MIRA, clasa a X-a G

2.      ANGHEL IOANA CRISTINA, clasa a X-a B

3.      BĂLTĂȚEANU-MORGENSTERN ANA ISADORA, clasa a XI-a G

4.      BERCEA TEODORA, clasa a XI-a D

5.      BURADA MARIA, clasa a X-a D

6.      CARANICA MARIA, clasa a X-a F

7.      CONSTANTINOAIA ALEXANDRA, clasa a X-a B

8.      COSTACHE IULIA, clasa a XI-a D

9.      ENE ALEXANDRU, clasa a X-a D

10.  FURTUNĂ VLAD, clasa a IX-a B

11.  GEMALEDIN IMAN-BELKIS, clasa a XI-a D

12.  GHIȚĂ CORVIN, clasa a X-a A

13.  GRUMĂZESCU AMALIA, clasa a X-a B

14.  IORGULESCU TEODOR, clasa a IX-a B

15.  LĂTĂREȚU ANDREI , clasa a X-a B

16.  MARINESCU RĂZVAN, clasa a X-a B

17.  MARIȚIU ANA, clasa a XI-a G

18.  MURDZEK JESSAMINE ANA MARIA, clasa a X-a F

19.  PANĂ DARIA-MIHAELA, clasa a X-a F 

20.  POSTELNICU CLAUDIA AMALIA, clasa a XI-a D

21.  PUFULETE DIANA-ALEXANDRA, clasa a XI-a D

22.  VASILE ELENA MARIA, clasa a X-a B

23.  VLANGA IRINA, clasa a XI-a G

24.  ZANE DAVID ȘTEFAN, clasa a IX-a B

 

 

Profesori coordonatori :

prof. CORINA MARIA BUZOIANU

prof. ALEXANDRU CONSTANTINESCU